facebook
Wstęp Fabularny
article image

Podczas Larp Gothic: Witamy w Kolonii weźmiesz udział w przygodzie dziejącej się pod kopułą magicznej bariery, w Górniczej Dolinie Khorinis, na kilka lat przed akcją gry komputerowej.


Wspomnienia wydarzeń sprzed trzech miesięcy pozostają jeszcze wyjątkowo świeże. Prowokacja przeprowadzona przez Magnatów zakończyła się buntem Kopaczy i doprowadziła do osłabienia górniczej ekonomii Starego Obozu. W czasie tych burzliwych wydarzeń zawarto jednak szokujące i bardzo niepewne przymierze – jedna z najważniejszych osób w Nowym Obozie, dowódczyni Najemników Leeya, zgodziła się udostępnić część Wolnej Kopalni Staremu Obozowi w zamian za dostęp do towarów z zewnętrznego świata, swobodę wyboru stronnictwa dla nowozrzuconych i zapewnienie o wzajemnej nieagresji. Co prawda w Nowym Obozie krążą już o tym plotki, jednak nikt za bardzo nie chce dawać im wiary. Potwierdzenie tej informacji wstrząsnęłoby posadami Nowego Obozu, skupionego przecież wokół planu gromadzenia magicznej rudy i zniszczenia bariery przez Magów Wody.


Tymczasem Stary Obóz szykuje delegację, która ma udać się do Wolnej Kopalni w celu oceny złóż i dopilnowania, że wszystko przebiegnie po myśli Magnatów. Przeczuwając, że nie wszyscy „niebiescy” mogą być zachwyceni nowym układem, Magnaci postanowili poprosić o niezależną mediację członków Bractwa Śniącego. Kurt nalegał wręcz by w obradach uczestniczył sam Y’Berion, po części ze względu na podniesienie powagi wydarzenia, a tym samym zahamowanie ewentualnych niepokojów, a po części ze względu na swoją przyjaźń z jego poprzednikiem.


Y’Berion, z tych samych względów, postanowił zaproszenie przyjąć. Obiecał, że wraz ze swoimi Guru, Strażą Świątynną i najlepszymi z Nowicjuszy stawią się na obrady by służyć pomocą i radą obydwu stronom. Uznał też, że będzie to świetna okazja by zdecydować, którzy z Nowicjuszy zasługują na awans. Już niedługo okaże się ilu z nich wykaże mądrość godną Guru, a ilu dyscyplinę odpowiednią dla Straży Świątynnej.


Magów najbardziej obecnie interesuje kwestia ujawnionych niedawno Beliarytów. To jak wielu członków więziennej społeczności czci pana śmierci oraz to, że przewodzą im Nekromanta i varancki Czarny Mag wstrząsnęło kręgami Ognia i Wody. Przywrócenie regularnych dostaw rudy dla króla, zaburzonych po buncie kopaczy, było dotychczas priorytetem Magów Ognia i znajdujących się pod barierą Paladynów, ale nastał wreszcie moment by zwrócić wzrok na bluźnierczych czcicieli Beliara.


Wygląda na to, że czeka nas kolejny niezwykły moment w historii Górniczej Kolonii Więziennej.


Jedno wszakże jest pewne.


Jeszcze się spotkamy.